Biz Kimiz

Uzman kadrosu ve kaliteli ürün anlayışıyla doğal taşa hayat veren Saçan Mermer, 1998 yılında Türkiye’nin doğal taş merkezi Afyon’da kuruldu.

Uzun yıllar sektördeki çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Saçan Mermer 2014 yılından itibaren patlatma taş sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Uzun yıllar sonunda patlatma taş sektöründe uzmanlaşan Saçan Mermer artık sektörün lider firması olmuştur. 2021 yılının sonunda yeni fabrikasına taşınan Saçan Mermer üretim kapasitesini de aylık 13000 m2’ye ulaştırmıştır.

Saçan Mermer Türkiye’deki ve dünyadaki patlatma taş ihtiyacını göz önünde bulundurarak Türkiye’nin dört bir köşesinden getirdiği taşları kullanarak her geçen gün kaliteli ve çeşitli patlatma taşlar üretmeye devam etmektedir.

Saçan Mermer, geniş ürün yelpazesinde, dünya standartlarında, kalitesi, sürdürülebilir üretim başarısı ve ileri teknolojisiyle, standart ve müşterilerine özel bir üretim gerçekleştirmektedir.

Fileli ve filesiz patlatma taşlar üreten Saçan Mermer, Türkiye’den başka, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Kuzey Makedonya, Bosna Hersek, Gana, A.B.D., Nijerya, İsrail, Kuzey Afrika, Almanya gibi dünyanın birçok farklı ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.

Amacımız ve Hedefimiz

Kuruluşundan itibaren şirket odağına “ahlak” prensibi koyan Saçan Mermer, üretimin başlangıcından itibaren, alıcıdan duyacağı memnuniyet bilgisine kadar en iyisini hedeflemektedir.  Tüm çalışma süreçlerini bu vizyon doğrultusunda gerçekleştiren Saçan Mermer’in vizyonu hem müşteri memnuniyeti sağlamak, hem de kendi çalışanını mutlu etmektir.

Doğal taş sektöründe gelişmiş ve modern teknolojinin öncüsü konumunda olan Saçan Mermer, en kıymetli demirbaşımız olan doğayı da koruyarak, sadece bugüne değil, mutlu insanlarla geleceğe de yatırım yapmayı amaçlamaktadır.

Saçan Mermer kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışını harmanlayarak geliştirmeyi ve gelecek nesillere aktarmayı hedeflemektedir.

Kalite Politikamız

En iyi yatırımın ‘insan’ olduğunu, kalitenin de insanla geldiğini bilen Saçan Mermer, çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmektedir. Saçan Mermer üretimin her aşamasında yapmış olduğu kontroller sayesinde ürünlerindeki kaliteden kesinlikle ödün vermemektedir.

Pazarlama ve satış sürecinde de hizmet kalitesini en üst seviyede tutan Saçan Mermer, bu alandaki başarısını müşteri memnuniyetinde göstermiş, yıllar içinde karlılığını katlayarak büyütmüştür.

Saçan Mermer, kaliteyi ulaşılması gereken bir hedeften öte, devamlı gelişim ve süreklilik gösteren bir süreç olarak algılamaktadır. Bu doğrultuda da insan ve ürün kalitesini etkileyen tüm iş süreçlerini iyileştirmek ve geliştirmek için çalışmalar yapmaktadır.