Doğal patlatma taşı

Doğal patlatma taşı

Doğal patlatma taşı

Doğal patlatma taşı, doğal mermerlerden kesilerek yapılan patlatma taşı demektir aslında. Patlatma taşının doğalı mermerden kesilmiş olanıdır. Biz Saçan Mermer olarak üretim sürecimizin hiçbir aşamasında suni ürün kullanmıyoruz. Ürünlerimiz tamamen doğal patlatma taşlarından oluşuyor. Patlatma taşlarından kesilen mermerler file zemine yapıştırılarak doğal taş dekorasyon panelleri oluşturuluyor. Mermer ocaklarından çıkan doğal mermerler blok şeklinde işlenme tesisine getiriliyor. Patlatma taşları bu tesiste plaka halinde kesiliyor. Daha sonra ebatlanarak doğal taşlar patlatma alanına kesilerek düzensiz kesim ve kırma işlemi yapılıyor. Aslında taşlar patlatılıyor. Patlatma taşı adını bu işlemden alıyor. Daha sonra sizlerin satın aldığı o görünüme kavuşuyor.

Üretim tesisimizdeki birleştirme alanına getiriliyor. File zeminlere kaliteli yapıştırıcılar ile yapıştırılıyor. Kullandığımız file birleştirme zeminleri çok kalitelidir. Kullandığımız yapıştırıcılar çok kuvvetli yapıştırıcılardır. Üretim sürecimizde birinci sınıf malzeme kullanıyoruz. Uzun ömürlü kullanım sunmak için, sizin memnuniyetinizi kazanmak için tüm detaylara dikkat ediyoruz. Hiçbir üretim masrafından kaçınmıyoruz. Patlatma taşlarımızı kullandıkça ne kadar kaliteli olduklarına sizde şahitlik edeceksiniz. Doğal patlatma taşı denilince akla ilk gelen firmalardan biri SAÇAN MERMER’dir. Hemen bizi iletişim numaralarımızdan arayıp, miktara göre fiyat teklifi alabilirsiniz. Sitemizde firmamızda bulunan patlatma taşlarının çeşitleri ve fiyatları bulunuyor.

Doğal patlatma taşı
Doğal patlatma taşı

Doğal patlatma taşı

Doğal patlatma taşları doğal mermerlerden yapılır. Doğal oldukları için kullanılacak alanlara kolayca uyum sağlarlar. Ebatlı olarak birleştirildiği için her alana kolayca yapıştırılabilirler. İşlemesi ve temizliği kolay ürünlerdir. Doğal patlatma taşlarını evinizde kullanmaktan da çekinmeyin. Temizliği çok kolaydır. Nemli bir bez ile yüzeyi sildiğinizde tüm tozlardan arınır ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Herhangi bir temizlik malzemesi, deterjan kullanmaya bile gerek yoktur. Gönül rahatlığı ile iç mekanlarınıza da kullanabilirsiniz. İç mekanlarda doğal taş kullanımı pozitif enerjinizi yükseltir. Doğal taşlar ahşap dekorasyon parçalarına, mobilyalara, metal malzemelerin kullanıldığı alanlara da kolayca entegre olur ve tarz olarak da uyum sağlar. Bu sebeple iç mimarların, dekorasyoncuların çok tercih ettiği bir üründür.

Kış bahçelerinin duvarları, televizyon duvarları, şöminenin bulunduğu duvarlar, apartmanların dış cepheleri, otel ve restoranların resepsiyon bölümleri, evlerde yemek odalarının duvarlarının bir bölümü sıklıkla patlatma taşları ile kaplanır. Patlatma taşları bir çok renk seçeneğine sahip olduğu için seçimi ve kullanımı kolaydır. Kullanılan diğer dekorasyon malzemelerine kolayca uyum sağlar. Her yıl yüzlerce ton patlatma taşı üretimi yapıyoruz. Sizlerden kullandığınız mekanlardaki görünümleriyle ilgili resimler alıyoruz. Tebrik ve teşekkürlerinizi alıyoruz. Memnuniyetiniz daha özverili çalışma azmi veriyor. Hayatınızın bir parçası olmak, yuvanızda doğal patlatma taşlarımızla misafiriniz olmak, hayatınızda güzel bir anı bırakmak bizleri mutlu ediyor. Saçan Mermer olarak daha kaliteli, daha doğal patlatma taşları yapmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Doğal patlatma taşı
Doğal patlatma taşı

Doğal patlatma taşı nasıl kullanılır?

Patlatma taş kullanımı hakkında bu güne kadar bir çok soru aldık. Taşın nasıl yapıştırılacağı, nasıl temizleneceği, nasıl kullanılacağı konusunda müşterilerimize bilgi veriyoruz. Siz de patlatma taş satın almayı düşünüyor, yerleştirmek ve kullanmak konusunda bilmediklerinizi öğrenmek istiyorsanız bu kısmı mutlaka okuyun.

Patlatma taşların nasıl kullanılacağı ile ilgili üretici olarak en güzel bilgiyi sizlere vermek isteriz. Öncelikle hangi patlatma taşı kullanacağınızı kullanacağınız mekanın tasarımına ve renklerine göre belirleyin. Ahşap parçalar, kahverengi tonlar var ise noçe, klasik traverten gibi sitemizde bulunan açık kahverengi ve beyaz ile kahverengi traverten karışımlı mixli ürünleri kullanabilirsiniz. Mekanınıza müthiş uyum sağlayacaktır.

Klasik traverteni görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix açık kahve tonlarındaki patlatma taşı görmek için buraya tıklayın.

Noçe traverten patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix beyaz, açık kahverengi tonlarındaki karışımlı patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

Yukarıdaki ürünler veya iç mimarınızın önerdiği herhangi bir ürünü alanınıza uygun olacak kadar satın alın. Kullanacağınız yerin alanını hesaplayıp sitemizden siparişinizi verebilirsiniz.

Patlatma taşları yapıştıracağınız alanı tozdan ve kirden arındırın. Zemin temiz ve kuru olmalı. Daha sonra patlatma taşı yapıştıracağınız yumuşak harcı hazırlayın. Harcı zemine eşit olarak yayın. Harcın üzerini düzeltin. Zemini harç ile ne kadar dikkatli sıvar iseniz patlatma taşlarınızın duruşundaki şıklık da o kadar artacaktır. Zemine patlatma harcınızı sıvadıktan sonra fileli patlatma taşı dikkatlice kutusundan çıkarın. Yukarıdan aşağıya olacak şekilde patlatma taşı harcın üzerine yapıştırın. Harcı sürdükten sonra patlatma taşlarını harç kurumadan hızlıca yapıştırın. Duvarı tamamen kapladıktan sonra zemindeki harcın kuruması için bekleyin. Harç kuruduktan sonra nemli bir bez ile deterjan kullanmadan silin. Artık patlatma taş duvarınız kullanıma hazır.

Patlatma taşıyla yapılmış duvar nasıl temizlenir?

Patlatma taş ile örülen duvarlar, dekorasyon alanları, dış cepheler nasıl temizlenir sorusu bize çok soruluyor. Patlatma taş ile kaplanmış alan çok kolay bir şekilde temizlenir. Patlatma taşlar doğal malzemeler olduğu için herhangi bir deterjan ile temizlemenize gerek yoktur. Temiz nemli bir bez ile silmeniz yeterli olacaktır. Patlatma taş ile kaplanmış zemin toz haricinde yağ, boya gibi bir kir ile kaplanmış ise kiri çıkaracak deterjan ile sildikten sonra mutlaka temiz nemli bir bez ile durulayınız. Patlatma taşlar doğal malzeme oldukları için kullanılan deterjanlara tepki verecek etkileneceklerdir. Uzun ömürlü bir kullanım için mutlaka patlatma taşlarınızı nemli temiz bezle siliniz.

Saçan Mermer Patlatma taşı, mermer, traverten dekorasyon ürünleri hakkında aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Facebook hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

İnstagram hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

Sitemizin iletişim sayfasına gitmek için burayı tıklayın.

Telefonla bizi aramak için burayı tıklayın.

Mail ile iletişim kurmak için burayı tıklayın.