Patlatma mermer

Patlatma mermer

Patlatma mermer

Patlatma mermer kelimesi mermerin bir makine içerisinde düzgün pürüzsüz yapısının düzensiz kesilerek elde edilmesine denir. Mermer patlatma taşlar bu işlemle ortaya çıkarlar. Patlatma mermer denildiğinde en çok bilinen dekorasyon malzemelerinden biri aklımıza gelir. Günümüzde kullanım kolaylığı, kullanıldığı mekana kolay uyumu sayesinde çok tercih edilen malzemelerden biridir. Kolay uygulanabilir olması daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. En güzel tarafı da kolay temizlenebilir olması. Çok fazla ustalık ve uzmanlık gerektirmeyen kolay bir işçiliği var. Kolayca monte edilebiliyor. Saçan Mermer olarak 1. sınıf patlatma taşı üretimi yaptığımız için de patlatma taşlarımız uzun ömürlü oluyor. Ürünlerimiz bu güne kadar yüzlerce mekanda kullanıldı. Yüzlerce firma ve şahsa satış yaptık. Patlatma mermerlerimizin ünü dünyanın 8 ülkesine duyuldu. Uzman üretim ekibimiz ile daha fazla kitleye ulaşmaya devam ediyoruz. Müşteri memnuniyetini önemseyen bir çalışma sergilememizin karşılığını alıyoruz. Sizin memnuniyetiniz bizim için en önemli ayrıntı. Hemen patlatma mermer siparişi vermek, fiyat sormak isterseniz bizleri 0536 739 39 24 nolu hattımızdan arayın.

Patlatma mermer nasıl üretilir?

Patlatma mermerler üretim sürecini tamamlamış dekorasyon ürünleridir. Patlatma taşlarının içinden geçtiği üretim süreci ise şöyledir. Ülkemizin belli lokasyonlarında bulunan mermer ocaklarında büyük mermer işleme makinalarımız mermerleri topraktan keserek blok şeklinde çıkarırlar. Büyük tırlarla taşınabilen bu bloklar mermer işleme fabrikalarına getirilir. Mermer işleme fabrikalarında plaka şeklinde kesilir. Bu büyük plakalar ebatlanarak ebatlı kesim yapılır. Kesilen bu ebatlı mermerler fabrikamız personeli tarafından pürüzlü kesim makinası yani patlatma makinasında patlatılır. Hepimizin bildiği o pürüzlü ve otantik görünüm yakalanır. Daha sonra üretim süremizin diğer bir aşaması olan patlatma mermerlerin birleştirilme aşamasına geçilir. Burada çalışan personellerimiz file zeminlere patlatma taşlarını yapıştırırlar. Burada ustalık ve işçilik ön plana çıkar. Yapıştırılan patlatma taşları kurutma raflarında bekletilir. Kuruduktan sonra dış kısmına koruyucu ambalaj sarılır ve kolilere yerleştirilir. Gideceği yere kargo edilerek üretim süreci teslimatla birlikte tamamlanmış olur. Patlatma mermer taşlarının serüveni bu denli zor ve zahmetli.

Doğal kaynaklardan elde edilmiş olması sebebiyle zengin bir üründür. Günümüzde çoğu mimar ve mühendisin ilk tercihlerinden biridir. Bulunduğu mekana şıklık katan bir görünümü vardır. Doğal mermer ve doğal travertenlerin oluşum aşamasında ortaya çıkan o mükemmel desenler insan ruhuna iyi gelir. Hiç biri diğerine benzemeyen mermer desenleri benzersiz ve müthiştir. Biz tüm ürünlerimizi doğal traverten taşlarından ve doğal mermer taşlarından elde ediyoruz. Görünümü göz kamaştırıyor. Kullanıldığı mekana mükemmel bir uyum sağlıyor. Logomuzdan da anlaşılacağı üzere bizim işimiz mermer patlatma taşları. Biz tek bir alanda yoğunlaşarak bütün emeğimizi zamanımızı bu işe harcıyoruz. Dolayısıyla uzmanlaşıyor ve daha kaliteli ürünler ortaya çıkarıyoruz. Belli başlı mermer renkleri ve çeşitleri üzerine çalışıyoruz. Bu kadar güzel bu kadar kaliteli ürünler üretmemizin nedeni de bu.

Dikkat: Sitemizden patlatma taşı satın alabilirsiniz. Standart e-ticaret sitelerinden biraz farklı olarak satın almak istediğiniz ürünleri inceleyip. Whatsapp hesabımızdan bizimle iletişime geçerek satın alacağınız miktarı bize iletip fiyat alabilirsiniz. Görüşme yaparak patlatma taş siparişinizi verebilirsiniz. İletişime geçmek için BURAYI tıklayın.

Patlatma mermer

Mermer patlatma taşı nasıl kullanılır?

Patlatma taş kullanımı hakkında bu güne kadar bir çok soru aldık. Taşın nasıl yapıştırılacağı, nasıl temizleneceği, nasıl kullanılacağı konusunda müşterilerimize bilgi veriyoruz. Siz de patlatma taş satın almayı düşünüyor, yerleştirmek ve kullanmak konusunda bilmediklerinizi öğrenmek istiyorsanız bu kısmı mutlaka okuyun.

Patlatma taşların nasıl kullanılacağı ile ilgili üretici olarak en güzel bilgiyi sizlere vermek isteriz. Öncelikle hangi patlatma taşı kullanacağınızı kullanacağınız mekanın tasarımına ve renklerine göre belirleyin. Ahşap parçalar, kahverengi tonlar var ise noçe, klasik traverten gibi sitemizde bulunan açık kahverengi ve beyaz ile kahverengi traverten karışımlı mixli ürünleri kullanabilirsiniz. Mekanınıza müthiş uyum sağlayacaktır.

Klasik traverteni görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix açık kahve tonlarındaki patlatma taşı görmek için buraya tıklayın.

Noçe traverten patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix beyaz, açık kahverengi tonlarındaki karışımlı patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

Yukarıdaki ürünler veya iç mimarınızın önerdiği herhangi bir ürünü alanınıza uygun olacak kadar satın alın. Kullanacağınız yerin alanını hesaplayıp sitemizden siparişinizi verebilirsiniz.

Patlatma taşları yapıştıracağınız alanı tozdan ve kirden arındırın. Zemin temiz ve kuru olmalı. Daha sonra patlatma taşı yapıştıracağınız yumuşak harcı hazırlayın. Harcı zemine eşit olarak yayın. Harcın üzerini düzeltin. Zemini harç ile ne kadar dikkatli sıvar iseniz patlatma taşlarınızın duruşundaki şıklık da o kadar artacaktır. Zemine patlatma harcınızı sıvadıktan sonra fileli patlatma taşı dikkatlice kutusundan çıkarın. Yukarıdan aşağıya olacak şekilde patlatma taşı harcın üzerine yapıştırın. Harcı sürdükten sonra patlatma taşlarını harç kurumadan hızlıca yapıştırın. Duvarı tamamen kapladıktan sonra zemindeki harcın kuruması için bekleyin. Harç kuruduktan sonra nemli bir bez ile deterjan kullanmadan silin. Artık patlatma taş duvarınız kullanıma hazır.

Patlatma taşıyla yapılmış duvar nasıl temizlenir?

Patlatma taş ile örülen duvarlar, dekorasyon alanları, dış cepheler nasıl temizlenir sorusu bize çok soruluyor. Patlatma taş ile kaplanmış alan çok kolay bir şekilde temizlenir. Patlatma taşlar doğal malzemeler olduğu için herhangi bir deterjan ile temizlemenize gerek yoktur. Temiz nemli bir bez ile silmeniz yeterli olacaktır. Patlatma taş ile kaplanmış zemin toz haricinde yağ, boya gibi bir kir ile kaplanmış ise kiri çıkaracak deterjan ile sildikten sonra mutlaka temiz nemli bir bez ile durulayınız. Patlatma taşlar doğal malzeme oldukları için kullanılan deterjanlara tepki verecek etkileneceklerdir. Uzun ömürlü bir kullanım için mutlaka patlatma taşlarınızı nemli temiz bezle siliniz.

Saçan Mermer Patlatma taşı, mermer, traverten dekorasyon ürünleri hakkında aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Facebook hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

İnstagram hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

Sitemizin iletişim sayfasına gitmek için burayı tıklayın.

Telefonla bizi aramak için burayı tıklayın.

Mail ile iletişim kurmak için burayı tıklayın.