Mermer patlatma taşı

mermer patlatma taşı

Mermer patlatma taşı

Mermer patlatma taşı, doğal patlatma taşları tarihin eski devirlerinden günümüze kadar gelen bir dekorasyon geleneği. Kullanıldığı mekanlara doğallık, ihtişam, şıklık katan mükemmel malzemeler. Mermer patlatma taşları doğal mermerlerden yapılmış olması sebebiyle çok değerlidir. El emeğiyle işlenerek hazırlanır. Günümüzde iç mimarların, dekorasyon ustalarının vazgeçilmez dekorasyon ürünleridir. Rustik restoran duvarları, bina dışı kaplama, bahçe duvarı kaplama, iç mekanlarda salon dekorasyonu, tv ünitesi, yemek odası duvarlarında kullanılır. Kullanım alanı çok geniş ürünlerdir patlatma taşları. Kolay kullanımı ile dekorasyon işi yapanların gözdesidir adeta. İşinin ehli bir ustanın elinde mükemmel bir sanata dönüşür. Farklı renk seçenekleriyle evin boyasına, mobilyasına kolayca uyum sağlar. Doğal olması sebebiyle pozitif bir enerjisi vardır.

Yarı değerli taşlardan biridir mermer. Mermer günümüzde yüksek teknolojiye sahip olmamıza rağmen hala çok emek harcadığımız bir taştır. Taş doğal taş ocaklarından iş makineleriyle kazılıp kesilir. Ağır tonajlı tırlarla işleme tesisine götürülür. Mermer ocakları şehirlerin çok dışında olduğu için tırlarla mermerler organize sanayi bölgelerindeki işleme merkezlerine getirilir. Burada mermer bloklar plaka haline getirilir. Plakalar ebatlanarak ebatlı mermer şeklinde kesilir. Kesilen bu ebatlar daha küçük parçalara ayrılarak patlatma taşı baklalarına dönüşür. İşinin ehli ustalar tarafından makine üzerinde patlatılarak adını aldığı patlatma taşına dönüşürler. Tıpkı bir kelebeğin kozasıdan çıkıp renk saçması gibi çok emek ve zaman ister mermer patlatma taşlarını yapmak.

Mermer patlatma taşı

Mermer patlatma taşları suni patlatma taşlarına göre çok daha değerlidir. Saçan Mermer firmamızda üretilen tüm patlatma taşlar mermer patlatma taşıdır. Kesinlikle suni patlatma taşı üretimi yapmıyoruz. Tamamen doğal desenli, doğal mermerlerden kesilen patlatma taşlarını kullanıyoruz. Üretim sürecimizle ilgili videoları da aşağıda sizlerle paylaştık. En güzel doğal patlatma taşlarını tecrübeli personelimizle birlikte yapıyoruz. Kadın çalışanlarımızla birlikte mermer patlatma taşlarını file zeminlere yapıştırıyoruz. Kaliteli file ve kaliteli yapıştırıcı malzeme kullanıyoruz.

Kadın çalışanlarımız iş hayatımızın önemli bir bölümünde yer alıyor. Kadın istihdamına çok önem veriyoruz. Onların işlerinde gösterdiği başarıyı gururla takip ediyoruz. Mermer patlatma taşlarımızı en güzel şekilde yerleştirip yapıştıran kadın çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Büyüyen bir ekiple çalışmaya devam edeceğiz. Çalışan, üreten, ev yaptırıp, dekorasyon yaptıran kadınlarımızın da hayatlarına bir güzellik katmak için çabalayacağız. Mermer patlatma taşlarımızla siz kadınların beğenisini kazanmaya devam edeceğiz. Hesaplı fiyatlarla, kaliteli mermer patlatma taşlarını Saçan Mermer’de bulabileceksiniz.

Mermer patlatma taşı nasıl kullanılır?

Patlatma taş kullanımı hakkında bu güne kadar bir çok soru aldık. Taşın nasıl yapıştırılacağı, nasıl temizleneceği, nasıl kullanılacağı konusunda müşterilerimize bilgi veriyoruz. Siz de patlatma taş satın almayı düşünüyor, yerleştirmek ve kullanmak konusunda bilmediklerinizi öğrenmek istiyorsanız bu kısmı mutlaka okuyun.

Patlatma taşların nasıl kullanılacağı ile ilgili üretici olarak en güzel bilgiyi sizlere vermek isteriz. Öncelikle hangi patlatma taşı kullanacağınızı kullanacağınız mekanın tasarımına ve renklerine göre belirleyin. Ahşap parçalar, kahverengi tonlar var ise noçe, klasik traverten gibi sitemizde bulunan açık kahverengi ve beyaz ile kahverengi traverten karışımlı mixli ürünleri kullanabilirsiniz. Mekanınıza müthiş uyum sağlayacaktır.

Klasik traverteni görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix açık kahve tonlarındaki patlatma taşı görmek için buraya tıklayın.

Noçe traverten patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix beyaz, açık kahverengi tonlarındaki karışımlı patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

Yukarıdaki ürünler veya iç mimarınızın önerdiği herhangi bir ürünü alanınıza uygun olacak kadar satın alın. Kullanacağınız yerin alanını hesaplayıp sitemizden siparişinizi verebilirsiniz.

Patlatma taşları yapıştıracağınız alanı tozdan ve kirden arındırın. Zemin temiz ve kuru olmalı. Daha sonra patlatma taşı yapıştıracağınız yumuşak harcı hazırlayın. Harcı zemine eşit olarak yayın. Harcın üzerini düzeltin. Zemini harç ile ne kadar dikkatli sıvar iseniz patlatma taşlarınızın duruşundaki şıklık da o kadar artacaktır. Zemine patlatma harcınızı sıvadıktan sonra fileli patlatma taşı dikkatlice kutusundan çıkarın. Yukarıdan aşağıya olacak şekilde patlatma taşı harcın üzerine yapıştırın. Harcı sürdükten sonra patlatma taşlarını harç kurumadan hızlıca yapıştırın. Duvarı tamamen kapladıktan sonra zemindeki harcın kuruması için bekleyin. Harç kuruduktan sonra nemli bir bez ile deterjan kullanmadan silin. Artık patlatma taş duvarınız kullanıma hazır.

Patlatma taşıyla yapılmış duvar nasıl temizlenir?

Patlatma taş ile örülen duvarlar, dekorasyon alanları, dış cepheler nasıl temizlenir sorusu bize çok soruluyor. Patlatma taş ile kaplanmış alan çok kolay bir şekilde temizlenir. Patlatma taşlar doğal malzemeler olduğu için herhangi bir deterjan ile temizlemenize gerek yoktur. Temiz nemli bir bez ile silmeniz yeterli olacaktır. Patlatma taş ile kaplanmış zemin toz haricinde yağ, boya gibi bir kir ile kaplanmış ise kiri çıkaracak deterjan ile sildikten sonra mutlaka temiz nemli bir bez ile durulayınız. Patlatma taşlar doğal malzeme oldukları için kullanılan deterjanlara tepki verecek etkileneceklerdir. Uzun ömürlü bir kullanım için mutlaka patlatma taşlarınızı nemli temiz bezle siliniz.

Saçan Mermer Patlatma taşı, mermer, traverten dekorasyon ürünleri hakkında aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Facebook hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

İnstagram hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

Sitemizin iletişim sayfasına gitmek için burayı tıklayın.

Telefonla bizi aramak için burayı tıklayın.

Mail ile iletişim kurmak için burayı tıklayın.