Patlatma taş

Patlatma taş

Patlatma taş, patlatma taşı ile dekorasyon son yılların trend dekorasyon çalışmalarından biri. Patlatma taş zemindeki görünümü, kullanım kolaylığı ile bir çok dekorasyon ürününün önüne geçti. Doğal taş mermer ile yapılan patlatma taşları hem yurt içinde hem de dünyada iç mimarların ve evini dekore etmek isteyenlerin gözdesi oldu. Evler, dış cepheler, iş yerleri aklınıza gelebilecek her mekanda patlatma taş dekorasyonu kullanılıyor. Kullanışlı olması, şık olması, kolay monte edilebilir olması sebebiyle sadece mimarlar değil ev ve iş yeri sahipleri tarafından da kolayca kullanılabiliyor. Dekorasyon işleri konusunda profesyonel olmayan kişilerin bile kolayca monte edebileceği patlatma taş malzeme gelecek yıllar da da revaçta olmaya devam edecek.

Patlatma Taş Nedir?

Patlatma Taş Fiyatları Ne Kadardır?

Patlatma Taş Nasıl Üretilir?

Patlatma Taş Nasıl Kullanılır?

Patlatma Taş Nasıl Temizlenir?

Sizlerden bize en çok yöneltilen sorulara bu yazımızda yanıt veriyoruz. Dilerseniz tamamını okuyabilir, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Patlatma Taş
Patlatma Taş

Patlatma taş nedir?

Patlatma taş nedir sorusunun çok sık yazıldığını ve bu güzel dekorasyon malzemesinin dekorasyon yaptırmak isteyenler tarafından merak edildiğini gördük. Patlatma taş üretici firması olarak bu soruya hem açıklamalı, hem resimli olarak yanıt vermek isteriz. Patlatma taş üretimi hem güçlü ve pahalı makinalar kullanılarak, hem de el işçiliği ile yapılır. Bu malzemeyi değerli ve şık kılan işte bu emektir.

Patlatma taş mermer ve traverten taşların imalat makinelerinde kesilip şekillendirilmesiyle oluşur. Patlatma taşlar doğal taşlardır. Mermer ocaklarından çıkarılan mermer ile yapılır. Traverten malzeme ile de patlatma taşı yapılır. Patlatma taş doğal taştır. Saçan mermer olarak bizler tamamen doğal taşlardan yapılan patlatma taşı satıyoruz.

Patlatma taş malzemeye patlatma denmesinin sebebi ebatlı taşın orta yerinden çatlatılmasıdır. Makinedeki bıçakla ebatlandıktan sonra, patlatma makinesi ile orta yerinden kırılıp patlatılır. Patlatma taş malzeme kasalara konulup patlatma filesine el ile yapıştırılır. Saçan Mermer olarak bizler doğal mermerden patlatma taş yapıyor, yaptığımız patlatma taşları en kaliteli file malzemeye, en kaliteli yapıştırıcılarla yapıştırıyoruz. Ürettiğimiz ürünleri uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.

Patlatma Taş Fiyatları Ne Kadardır?

Patlatma taş fiyatları firmaya, üretilen malzemenin kalitesine, ülkemizdeki dolar kuruna göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı değiştiren bu etmenleri biraz açmak istersek eğer şöyle açıklayabiliriz. Üretilen malzemenin kalitesine göre patlatma taş fiyatı değişiyor, patlatma taşlar file zeminin üzerine yapıştırıldığı için patlatma taşları birleştirebilmek için file zemin ve patlatma taş yapıştırıcısı gerekiyor. Bu malzemeler ücretine ve üretim kalitesine göre çeşitlilik gösteriyor. Bazı yapıştırıcı ve fileler hesaplı bazıları daha pahalı olabiliyor. Bu da patlatma taşın satış fiyatına yansıyor. Saçan Mermer olarak en kaliteli yapıştırıcı ve file malzemeyi kullanıyoruz.

Ülkemizdeki dolar kuruna göre de fiyatlar değişebiliyor. Bunun sebebi yapıştırılan malzemelerin yurt dışından satın alınmasıdır. Ülkemizde dolar yükseldiğinde hammadde maliyeti de yükselebiliyor. Bu sebeple fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Patlatma taşlardaki fiyatlar taşın mermer, traverten olmasına göre, mermerin çeşidine göre de değişiklik gösterebilir. Patlatma taş piyasasındaki en kaliteli ürünü en hesaplı fiyata bizler sizlere ulaştırıyoruz. Güncel fiyatlarımız ürünlerimizin alt kısmında mevcuttur. Toplu alımlardaki tutarlar için bizi arayabilirsiniz.

Patlatma taş nasıl yapılır?

Patlatma taşlar fabrika ortamında üretilir. Patlatma taşının imalat serüvenini birkaç cümleyle özetleyecek olursak şöyle anlatalım. Patlatma taşın hammaddesi mermer veya traverten doğal taşlardır. Mermer, mermer ocağından çıkartılır. Bloklar halinde çıkarılan bu mermerler blok mermer işleme fabrikasına getirilir. Kenarlarından kesilerek yamuklukları düzeltilir. Daha sonra makinada 2,3 cm, 4,8 cm gibi ölçülerde kesilir. Mermeri kesmek için elmas uçlu güçlü bıçakları olan dev imalat makinaları kullanılır. Blok mermerler ebatlı panel mermerlere dönüştürülür. Daha sonra bu ebatlı mermerler daha küçük kesilir ve makine bıçağı ile patlatılarak patlatma taşlarına dönüştürülür. Kesilip küçük ebatlara dönüştürülen mermerler hepimizin bildiği sebze kasalarına doldurulur.

Kesimi yapılmış patlatma taşları patlatma taş filesine elle tek tek yapıştırılır. Filenin üzerine patlatma taş kalıbı konularak kalıba göre taşlar döşenir. Bu harika dekorasyon malzemesi doğal ortamından bin bir emekle çıkarılıp fabrikalarda işlendikten sonra el işçiliği ile yerleştirilir. İşte tüm bu serüven patlatma taşlarını değerli kılıyor. Günümüzde bir çok iç mimar, mühendis, peyzaj ustası projelerinde patlatma taş dekorasyonları görmek istiyor. Patlatma taşlarıyla işlenmiş duvarlar, dış cepheler görenlerin gözlerini kamaştırıyor. Bu doğal taşlar bazen el işçiliği ile altın, gümüş renklerle boyanarak karışık renkli patlatma taşlar bile yapılıyor. Günümüzde patlatma taş renkleri konusunda çok fazla seçenek var. Sitemizde yirmi den fazla patlatma taş modeli bulabilirsiniz. Bunların hepsi kendi atölyemizde işlenmiş doğal taşlardır. Bir çok mermer satış firmasının da aynı zamanda tedarikçisi konumundayız. Dünyadaki 8 ülkeye ihracatımız bulunuyor. Buraya tıklayarak sitemizdeki patlatma taşları inceleyebilirsiniz.

Patlatma taş nasıl kullanılır?

Patlatma taş kullanımı hakkında bu güne kadar bir çok soru aldık. Taşın nasıl yapıştırılacağı, nasıl temizleneceği, nasıl kullanılacağı konusunda müşterilerimize bilgi veriyoruz. Siz de patlatma taş satın almayı düşünüyor, yerleştirmek ve kullanmak konusunda bilmediklerinizi öğrenmek istiyorsanız bu kısmı mutlaka okuyun.

Patlatma taşların nasıl kullanılacağı ile ilgili üretici olarak en güzel bilgiyi sizlere vermek isteriz. Öncelikle hangi patlatma taşı kullanacağınızı kullanacağınız mekanın tasarımına ve renklerine göre belirleyin. Ahşap parçalar, kahverengi tonlar var ise noçe, klasik traverten gibi sitemizde bulunan açık kahverengi ve beyaz ile kahverengi traverten karışımlı mixli ürünleri kullanabilirsiniz. Mekanınıza müthiş uyum sağlayacaktır.

Klasik traverteni görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix açık kahve tonlarındaki patlatma taşı görmek için buraya tıklayın.

Noçe traverten patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

3’lü mix beyaz, açık kahverengi tonlarındaki karışımlı patlatma taşımızı görmek için buraya tıklayın.

Yukarıdaki ürünler veya iç mimarınızın önerdiği herhangi bir ürünü alanınıza uygun olacak kadar satın alın. Kullanacağınız yerin alanını hesaplayıp sitemizden siparişinizi verebilirsiniz.

Patlatma taşları yapıştıracağınız alanı tozdan ve kirden arındırın. Zemin temiz ve kuru olmalı. Daha sonra patlatma taşı yapıştıracağınız yumuşak harcı hazırlayın. Harcı zemine eşit olarak yayın. Harcın üzerini düzeltin. Zemini harç ile ne kadar dikkatli sıvar iseniz patlatma taşlarınızın duruşundaki şıklık da o kadar artacaktır. Zemine patlatma harcınızı sıvadıktan sonra fileli patlatma taşı dikkatlice kutusundan çıkarın. Yukarıdan aşağıya olacak şekilde patlatma taşı harcın üzerine yapıştırın. Harcı sürdükten sonra patlatma taşlarını harç kurumadan hızlıca yapıştırın. Duvarı tamamen kapladıktan sonra zemindeki harcın kuruması için bekleyin. Harç kuruduktan sonra nemli bir bez ile deterjan kullanmadan silin. Artık patlatma taş duvarınız kullanıma hazır.

Patlatma taş dekorasyon modelleri

Patlatma taş dekorasyon modelleri en çok yapılan sorgulamalardan biri. Hangi patlatma taş hangi mekana yakışmış, acaba ben hangisini kullansam sorusu çok kişinin aklında. Biz kaliteli üretim yaparken değerli iç mimarlarımızda en güzel kullanımı sizler için tasarlıyor. Duvar dekorasyonu yapan ustalar en güzel şekilde yapıştırarak ömürlük kullanım sağlıyorlar. Ürünlerimizi gönül rahatlığıyla yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Aşağıda daha önce müşterilerimizin gönderdiği mekan uygulama resimlerini, patlatma taş dekorasyon modellerini sizler için paylaştık. Beğendiğiniz herhangi birini mağazamızdan sipariş edebilir, bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Kaliteli patlatma taş satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Patlatma taşıyla yapılmış duvar nasıl temizlenir?

Patlatma taş ile örülen duvarlar, dekorasyon alanları, dış cepheler nasıl temizlenir sorusu bize çok soruluyor. Patlatma taş ile kaplanmış alan çok kolay bir şekilde temizlenir. Patlatma taşlar doğal malzemeler olduğu için herhangi bir deterjan ile temizlemenize gerek yoktur. Temiz nemli bir bez ile silmeniz yeterli olacaktır. Patlatma taş ile kaplanmış zemin toz haricinde yağ, boya gibi bir kir ile kaplanmış ise kiri çıkaracak deterjan ile sildikten sonra mutlaka temiz nemli bir bez ile durulayınız. Patlatma taşlar doğal malzeme oldukları için kullanılan deterjanlara tepki verecek etkileneceklerdir. Uzun ömürlü bir kullanım için mutlaka patlatma taşlarınızı nemli temiz bezle siliniz.

Saçan Mermer Patlatma taşı, mermer, traverten dekorasyon ürünleri hakkında aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Facebook hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

İnstagram hesabımızdan iletişim kurmak için burayı tıklayın.

Sitemizin iletişim sayfasına gitmek için burayı tıklayın.

Telefonla bizi aramak için burayı tıklayın.

Mail ile iletişim kurmak için burayı tıklayın.